Dün akşamki protestolarda 3 polis yaralandı 5 kişi gözaltına alındı

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanlığı, ülkenin Avrupa Birliği (AB) ile üyelik müzakerelerine başlamasına olanak sağlayacak ve Bulgaristan’ın vetosunu kaldıracak teklife karşı birkaç gündür devam eden protestolarda çıkan olaylarda 3 polisin yaralandığını ve 5 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Başkent Üsküp’te dün hükümet binasında başlayan protestolar Dışişleri Bakanlığı’nda devam etti ve Meclis binası önünde sona erdi. Söz konusu protestolarda 3 polis memuru yaralandı ve 5 kişi gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İskender Bey anıtı yakınında meydana gelen bir olayda iki polis memuru yaralandı, polisin hızlı tepkisi ile büyük bir olay önlendi, bu sırada Üsküplü E.J. (40) silahla ateş ettiğinden şüphelenildi ve hemen tutuklandı. Silah emniyete alındı, olay Cumhuriyet Savcılığına bildirildi ve belgelendikten sonra şahıs hakkında gerekli şikayette bulunulacak.” denildi.

Polislere sert cisimler fırlatan 3 kişinin daha gözaltına alındığı kaydedilen açıklamada, “Meclis önünde sert cisimlerle yaralanan bir polis memuru hastanede tedavi altına alındı. Bir kişi de Merkez bölgesindeki bir yemekhanenin önünde drone ile izinsiz çekim yaptığı için gözaltına alındı.” ifadelerine yer verildi.

Read Previous

Srebrenitsa kurbanı Sinanovic 11 Temmuz’da iki oğlunun yanına defnedilecek

Read Next

Meclis’e molotof kokteyli atan kişi tutuklandı