Drenas Belediye Başkanı Demaku’dan Türk yatırımcılarına çağrı

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Drenas belediyesine yaptığı ziyaret çerçevesinde Belediye Başkanı Nexhat Demaku ile bir araya geldi.

Görüşmede, Drenas belediyesinin ekonomik kalkınması ve bu bağlamda belediye Türk yatırımların yapılması imkanları ele alındı.

Drenas Belediye Başkanı Nexhat Demaku, Büyükelçi Kılıç’a belediyede bir çok alanda alınan mesafeler hakkında olduğu gibi iş yapma konusunda sağlanan imkan ve şartlar hakkında da bilgi verdi.

Drenas’ta kurulan İş Parkı olarak bilinen ekonomik bölgesi hakkında Büyükeçi Kılıç’ı bilgilendiren , belediye başkanı Demaku, söz konusu bölgede yatırımcılara temin edilen şartlardan detaylı bilgi verdi. Demaku, Drenas’ta tarım alanına da yatırım yapılması için şartların son derece uygun olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Demaku,Drenas “Kadın Haklarını Geliştirme Merkezi’ne verdiği desteklerinden dolayı Büyükelçi Kıvılcım Kılıç’a teşekkürlerini ifade etti.

Büyükelçi Kıvılcım Kılıç, Türk yatırımcılarını, Drenas’ta farklı alanlara yatırım yapılması konusunda sağlanan şartlarla tanıtacağını belirtti.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

‘Halisdemir’in ismi şehit olduğu Özel Kuvvetler Karargahına verilecek’

Read Next

Canan Ahmet, Bulgaristan Ordusunun elit sporcuları arasında

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *