Dolaptan İzinsiz Aldığı Poğaçaların Parasını Bıraktı

Türkiye’nin Bilecik ilçesinde Tevfikbey Caddesi’nde faaliyet gösteren esnaf Erhan Bayrakçı, iş yerine geldiğinde kapağını her zaman açık bıraktığı ekmek dolabında 4 lira ve yanında bir not buldu.

Bayrakçı bulduğu notta, “Kusura bakmayın. İki gündür toplam 3 poğaça aldım. Hakkınızı helal edin. Param yoktu. Kapağı açık bıraktığınız için teşekkür ederim. Parasını bırakıyorum” yazdığını gördü.

Kentte yaklaşık 6 yıldır esnaflık yapan Erhan Bayrakçı, AA muhabirine, parayı bırakan kişinin iki gündür ücretini ödemeden poğaça aldığını, dolaba koyduğu nottan öğrendiğini söyledi.

“Rencide olmaması için kamera görüntülerine bakmadık”

Söz konusu ekmek ve poğaça dolabının kapağını hiç kapatmadığını belirten Bayrakçı, “Kapatmadığımız için de zaten ihtiyaç sahiplerinin alması için teşvikte de bulunduk. Bundan herhangi bir maddi beklentimiz olmadı. Atamızdan, babamızdan gördüğümüz güzel bir olay vardı. Niyetler amellere göredir. Allah rızasını gözeterek yaptık. Arkadaş da iki gün almış, sonra da bir not yazarak parasını fazlasıyla bırakmış. Kim olduğunu bilmek isterdik ama rencide olmasın diye kamera görüntülerine de bakmadık”dedi.

Kaynak: AA

Read Previous

Yunan Çiftçiler Eylem Süresini Uzattı

Read Next

Sadaka Verince :) (Video)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *