„Diva Naselba “ davası tekrar ertelendi

Bu sabah Yargıtay’ın salonunda başlaması gereken “Diva Naselba” davasına şüphelilerin avukatları, yakınları ve gazeteciler içeri alınmadı. Dolayısıyla dava tekrar ertelendi.

Yargıtay iki hafta önce „Моlnа“ soruşturmasını (Kumanova grubuna lojistik destek verenler) „Diva Naselba“ soruşturması ile birleştirdi.

Oysa bugün Üsküp’ün Yargıtay binası etrafındaki sokaklarda güçlü güvenlik önlemleri alındı. Helikopterler ve bir çok polisin yanı sıra askeri kuvvetler de güvenlik önlemlerine destek verdi.

Yargıtay iki hafta önce „Моlnа“ soruşturmasını „Diva Naselba“ soruşturması ile birleştirdi.

Hatırlanacağı üzere iki soruşturmanın birleştirilmesinin arından Ceza Mahkemesi soruşturmanın görüleceği güvenli alanı oluşturmakta sıkıntı çekti. Adalet Bakanlığı’na gönderilen dilekçe sonrası soruşturmanın Anayasa Mahkemesi’nin büyük salonunda gerçekleşmesi istendi. Daha öncede aynı binaya alınmak isteyen duruşma, Yargıtay başkanı Lidiya Nedelkova’nın güvenlik konusundaki tedirginliği nedeniyle reddedildi.

„Diva Naselba“ soruşturmasında şüpheli göz altına alınan 29 şüpheli terör suçundan yargılanıyor. Mahkeme süreci bu yıl 9 Şubat’ta başladı. Şüpheliler ise kendi savunmalarında suçlu olmadıklarını kaydettiler.

„Моlnа“ soruşturmasında ise Savcılık teröristlere yardımcı olmak suçundan 8 kişi hakkında soruşturma başlattı.

Read Previous

Batı Trakya heyeti Ankara’da

Read Next

“Kardelen Çocuk Kulübü” eğitim kurslarının kapanış programına yoğun ilgi

One Comment

  • Why couldn’t I have the same or similar opinions as you? T^T I hope you also visit my blog and give us a good opinion. casino online

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *