Dışişleri Bakanlığı: Yurtdışındaki tüm büyükelçilikler ve misyonlar bayraklarını yarıya indirdi

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, yurtdışındaki tüm büyükelçilikler ve misyonlarda bayraklarını yarıya indirildiği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı, ülkenin yurt dışındaki tüm büyükelçilik ve misyonlarının yas günleri boyunca bayrakları yarıya indirdiğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bulgaristan Cumhuriyeti’nde çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği trafik kazasında hayatını kaybedenler için Hükümetin aldığı üç günlük yas kararına göre yurt dışındaki tüm büyükelçilik ve misyonlar bayrakları yarıya indirdi.” ifadelerine yer verdi.

Aynı zamanda Dışişleri Bakanlığı, tüm büyükelçiliklerimizin ve misyonlarımızın yas defterlerinin açık olduğunu ve yas günlerinde diplomatik ve konsolosluk misyonlarımız dahilinde planlanan tüm etkinlik, resepsiyon ve promosyonların iptal edildiğini açıkladı.

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’nın batısında, Kuzey Makedonya plakalı bir yolcu otobüsünün alev alması sonucu, ilk belirlemelere göre en az 46 kişi yanarak öldü ve 7 kişi yaralandı.

Read Previous

Savcı Ruskoska’dan otobüs firması açıklaması

Read Next

Kuzey Makedonya E-ticaret Derneği, CEFTA Ülkeleri için Bilgi Platformu Başlatacak