Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, yurtdışındaki tüm büyükelçilikler ve misyonlarda bayraklarını yarıya indirildiği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı, ülkenin yurt dışındaki tüm büyükelçilik ve misyonlarının yas günleri boyunca bayrakları yarıya indirdiğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Bulgaristan Cumhuriyeti’nde çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği trafik kazasında hayatını kaybedenler için Hükümetin aldığı üç günlük yas kararına göre yurt dışındaki tüm büyükelçilik ve misyonlar bayrakları yarıya indirdi.” ifadelerine yer verdi.

Aynı zamanda Dışişleri Bakanlığı, tüm büyükelçiliklerimizin ve misyonlarımızın yas defterlerinin açık olduğunu ve yas günlerinde diplomatik ve konsolosluk misyonlarımız dahilinde planlanan tüm etkinlik, resepsiyon ve promosyonların iptal edildiğini açıkladı.

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’nın batısında, Kuzey Makedonya plakalı bir yolcu otobüsünün alev alması sonucu, ilk belirlemelere göre en az 46 kişi yanarak öldü ve 7 kişi yaralandı.

Önceki Haber

Savcı Ruskoska’dan otobüs firması açıklaması

Sonraki Haber

Kuzey Makedonya E-ticaret Derneği, CEFTA Ülkeleri için Bilgi Platformu Başlatacak