Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Afganistan’dan tahliye için kaydolan tüm vatandaşların Kabil’i çoktan terk ettiği bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, tahliye için kaydedilen tüm vatandaşların Kabil’den ayrıldığını ve şu anda çeşitli yerlerde bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, “30’dan fazla vatandaşımız İngiltere’nin Swinland şehrinde bulunmaktadır; 20’den fazla vatandaş, önümüzdeki günlerde Avrupa merkezlerine ve ardından Üsküp’e nakledilecekleri Doha, Katar’da; Tahliye edilmesi planlanan ve Kabil’deki NATO üssünde bulunan son vatandaşlarımız da dün Afganistan’dan ayrıldı ve Norveç’in Oslo kentinde bulunuyor.” ifadelerine yer verildi.

Kabil’deki NATO üssünde, yalnızca görevlerini sürdürmekte olan ve üssün kendisinden çekilme programına göre tahliyesi gerçekleşecek olanlar kalıyor.

Açıklamada, “Böylece tahliyesi planlanan tüm vatandaşlar tahliye edildi ve şu anda tehlikede olan veya tahliye için yardıma ihtiyacı olan vatandaşımız hakkında bilgimiz yok” denildi.

Önceki Haber

K. Makedonya’da bir günde 17 bin 427 vatandaş aşı oldu

Sonraki Haber

El Hilal Derneği’nden Din Hizmetleri Müşaviri Mesten’e hayırlı olsun ziyareti