Dışişleri Bakanı Osmani, Zelensky ile görüştü

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı ve AGİT Dönem Başkanı Bujar Osmani, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky ile bir görüşme gerçekleştirdi.

AGİT Başkanı Bujar Osmani, Kiev ziyareti kapsamında bugün Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky ile yaptığı görüşmede Ukrayna hükümetine desteğini dile getirdi ve AGİT’in Ukrayna halkını ve çabalarını desteklediğini vurguladı.

Osmani, “Başkan Zelenskiy’in Ukrayna halkının korunması için fedakarlığı ve bağlılığı ve Rusya Federasyonu’nun Ukrayna’ya yönelik saldırısının zorlukları ve sonuçlarıyla yüzleşmedeki cesareti etkileyici. Rusya’yı saldırganlığı derhal durdurmaya çağırıyorum! AGİT, Ukrayna halkını desteklemektedir ve durumu yakından izlemeye devam edecektir. Bu destek, Ukrayna’nın barışı yeniden tesis etme ve vatandaşları için istikrarlı bir gelecek inşa etme çabaları için gereklidir.” ifadelerini kullandı.

Osmani, AGİT’in saha çalışması yoluyla çatışma bölgelerindeki insanlara yardım edecek mekanizmalara ve kapasiteye sahip olduğunu söyledi.

Read Previous

TİKA Başkanı Kayalar, Makedonyalı misafirleri ağırladı

Read Next

Arnavutluk, İngiltere’ye sözlü nota verdi