Dışişleri Bakanı Osmani yarın Sofya’ya gidecek

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Bujar Osmani, yarın Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya gidecek.

Dışişleri Bakanı Bujar Osmani, Bulgaristan Dışişleri Bakanı Nikolay Milkov ve Başbakan Galab Donev’in yanı sıra yeni Bulgar Meclisinde temsil edilen ana partilerin liderleriyle temaslarda bulunacağı iki günlük bir çalışma ziyareti için Sofya’ya gidecek.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Osmani’nin Bulgaristan’daki siyasi partiler GERB’den Boyko Borisov, Değişime Devam’dan Kiril Petkov, Haklar ve Özgürlükler Hareketi’nden Mustafa Karadayı, Bulgar Sosyalist Partisi’nden Kornelia Ninova, Demokratik Bulgaristan’dan Hristo Ivanov ve Bulgar Yükselişi’nden Stefan Janev ile görüşeceği belirtildi.

Açıklamada, “Görüşmelerde, iki ülke arasındaki ikili ilişkilere ilişkin güncel gelişmeler, Protokol ve Dostluk Antlaşması ile üstlenilen yükümlülüklerin yerine getirilmesi, mevcut jeopolitik zorluklar ve NATO’daki ittifak ile ilgili konuların yanı sıra ekonomik iş birliğini derinleştirme fırsatlarının da ele alınması bekleniyor.” denildi.

Ziyaret kapsamında Osmani, ev sahibi Milkov ile birlikte Sofya’daki Demokrasi Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen “Bulgaristan ve Kuzey Makedonya’da yapıcı sermayenin desteklenmesi” konulu bir yuvarlak masa toplantısına katılacak.

Read Previous

Yunanistan’a göre Türkiye ile ticaret alanında işbirliği potansiyeli yüksek

Read Next

KÜ’de Aliya İzzetbegoviç Anma Programı yapıldı