Dışişleri Bakanı Osmani, Gazze’den tahliye edilen Makedonyalı aileyi misafir etti

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Bujar Osmani, Gazze’den tahliye edilen Makedonya vatandaşı aileyi misafir etti.

Dışişleri Bakanı Bujar Osmani, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, “Skaik ailesi, uzun bir aradan sonra Gazze’den güvenli bir şekilde tahliye edildi ve bugünden itibaren güvenli bir şekilde ülkede bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

Gazze’den tahliye, bölgedeki karmaşık güvenlik durumu göz önüne alındığında, özel bir diplomatik ve her şeyden önce konsolosluk meselesini temsil ettiğinin altını çizen Osmani, “Hem aileyle hem de Mısır ve İsrail’deki yetkililerle sürekli temas halinde olan Kahire ve Tel Aviv’deki büyükelçiliklerimizdeki diplomatlara özellikle teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Osmani açıklamanın devamında, “Ayrıca Üsküp’e nakillerinde yardımcı olan Uluslararası Göç Örgütü’ne (IOM) ve konaklamayı organize eden Çalışma ve Sosyal Politika Bakanlığı’na bağlı Üsküp Sosyal Hizmet Merkezi’ne şükranlarımı sunmak isterim.” değerlendirmesinde bulunudu.

Osmani, şu anda tüm çabaların, yakında tahliye edilmesini beklediği evli bir çift olan iki vatandaşımızın daha çıkarılmasına odaklandığını söyledi.

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazze’de katliamların durdurulması da bizim boynumuzun borcudur

Read Next

Üsküp derbisinde kazanan Shkupi