Dışişleri Bakanı Osmani, Antalya Fahri Konsolosluğu açılışına katıldı

Dışişleri Bakanı Bujar Osmani, Antalya Diplomatik Forumu’na katıldıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti Antalya merkezli Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu’nun açılışını yaptı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Fahri Konsolos Ali Kızıldağ, turizm alanında 35 yıllık tecrübesiyle Antalya iş dünyasının tanınmış bir üyesidir.” denildi.

Açılış konuşmasında Osmani, Kuzey Makedonya ve Türkiye’nin ekonomik işbirliğini ilerletme ve ticari bağları güçlendirme konusunda büyük potansiyele sahip olduğunu vurguladı.

Hem devlet düzeyinde hem de iş çevrelerinin azami derecede faydalanması gereken fırsatlar olduğunu kaydeden Osmani, “Antalya’da Fahri Konsolosluğumuzun açılmasıyla ana hedeflerimiz arasında ekonomik ve turistik işbirliğinin istenilen seviyeye ulaşması ve Kuzey Makedonya’da yatırım için iş fırsatlarının teşvik edilmesi yer alıyor.” ifadelerini kullandı.

Osmani, diğer hususların yanı sıra, Antalya bölgesinin en gelişmiş sanayi, turizm ve tarım merkezlerinden biri olması nedeniyle Fahri Konsolosluğun açılmasının çeşitli alanlarda ekonomik iş birliğini geliştirmek için ek bir teşvik olacağının altını çizdi.

Read Previous

AB, Türkiye’den Bulgaristan’a düzensiz göçe karşı sınırdaki görevli sayısını üç katına çıkarıyor

Read Next

Kosova Dışişleri Bakanı, Antalya Forumu’nda Malezyalı Bakan ile görüştü