“Dimitrov’un açıklaması, SDSM ve hükümetin Bulgaristan’a karşı vatana ihanet etme niyetinde olduğunu doğruluyor”

Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkan Yardımcısı Aleksandar Nikolovski, AB’den Sorumlu Başbakan Yardımcısı Nikola Dimitrov’un açıklamalarının SDSM ve hükümetin Bulgaristan’a karşı vatana ihanet etme niyetinde olduğunu doğruladığını söyledi.

VMRO DPMNE Genel Başkan Yardımcısı Aleksandar Nikolovski Köprülü (Veles) şehrine yaptığı ziyarette basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bugün Dimitrov’un açıklamasından gördüğümüz şey, SDSM ve Hükümetin Bulgaristan’a karşı ulusal bir ihanette bulunma niyetinde olduklarını açıkça gösteriyor ve bu endişe verici bir şey.” diye konuştu.

Nikolovski, “Gerçekten endişeliyim, uzun süredir Bulgaristan’a karşı bir kapitülasyon politikası yürütüldüğünü ileri sürüyoruz. Makedonya’nın tutumunun Meclis’te açık ve uyumlu olduğunu ve VMRO-DPMNE tarafından önerilen ortak bildirge ile tüm milletvekilleri tarafından oylandığını ve SDSM ve DUI milletvekilleri de dahil olmak üzere tüm milletvekillerinin buna oy verdiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Nikolovski, Hükümetin Karara saygı duymadığına dair büyük şüpheler olduğunu, çünkü taleplerden birinin, Makedonya ile Bulgaristan arasındaki ilişkilere ilişkin herhangi bir anlaşmanın veya herhangi bir sonucun Meclis’te görüşülmesi olduğunu ve hükümetin böyle bir karardan kaçtığını belirtti.

Read Previous

ABD’nin EastMed’den desteğini çekmesi Atina’da hayal kırıklığı yarattı

Read Next

Çin: Guantanamo, dünya insan hakları tarihinin kara sayfası oldu