Dick Advocaat: Benim sevdiğim sistem 4-3-3

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Dick Advocaat, düzenlenen imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe’de Vitor Pereira’nın yerine getirilen Teknik Direktörü Dick Advocaat, düzenlenen imza töreniyle kendisini bir yıllığına sarı-lacivertli renklere bağlayan imzayı attı.

Sözlerine, “Fenerbahçe ailesinin bir parçası olduğum için harika duygular yaşıyorum. Başkanımıza ve başkanımızın kardeşine teşekkür ediyorum. Fenerbahçe yönetimine bana duydukları güvenden ötürü teşekkür ediyorum. Fenerbahçe ailesinin üyesi olmak benim için bir gurur.” diyerek başlayan Hollandalı teknik adam, daha sonra remi sözleşmeye imzasını attı.

“BENİM SEVDİĞİM SİSTEM 4-3-3 AMA…”

Advocaat, Fenerbahçe kadrosuyla ilgili genek görüşlerini şöyle anlattı: “Takımla birlikte bir antrenmana çıkma fırsatı buldum. Fenerbahçe’nin iyi bir kadrosu var ama daha iyi bir takım haline gelebiliriz. Bizim yapmamız gereken Beşiktaş ve Galatasaray’a karşı fark yaratabilmek ve bu konuda da önemli bir şansımız olduğunu düşünüyorum. Eğer herkes bu ligin önemini fark ederse, bu durum fazlasıyla mümkün. Benim sevdiğim sistem 4-3-3 sistemi. Ama bu durum biraz da oyunculara bağlı. Oyuncuların çoğunu tanıyorum. Ama bir süre sonra 4-4-2’nin daha iyi olduğunu düşünürsek 4-4-2’ye de dönebiliriz. Bu iş kadroda, oyuncularda bitiyor. Bu karar benim kararımdan ziyade oyuncuların kararı olacak.”

BELKİ BİR TRANSFER OLABİLİR AMA KADROMUZ YETERLİ

Advocaat, Robin van Persie hakkındaki soruya ve transfer talebi olup olmadığı yönündeki soruya ise, “Öncelikle burada bir oyuncu meselesinden bahsetmiyoruz. Yola bir oyuncuyla değil, takımımızla çıkıyoruz. Transfer kısmına gelirsek, daha bir buçuk gün oldu buraya geleli. Yönetimimizle sürekli iletişim halindeyiz. İmkanlarımızı görüşüyoruz ama durumumuz belli. Belki bir transfer olabilir ama çok da ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum, kadromuz yeterli.” şeklinde yanıt verdi.

GOAL

Read Previous

Terör örgütünün Avrupa üssü: Avusturya

Read Next

Eski İçişleri Bakanı Yankulovska ifade vermek üzere Özel Yetkili Savcılığa geldi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *