Devlet zirvesinden Kuzey Makedonya Milli Takımı’na tebrik mesajları

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski ve Başbakan Dimitar Kovaçevski, Milli Takımın Dünya Kupası Avrupa Elemeleri yarı final maçında İtalya’yı deplasmanda mağlup etmesinin ardından tebrik mesajları yayınladı.

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Futbol kahramanlarımız şimdiden Makedonya futbolunun tarihini yazdı. Makedonya milli futbol takımımızın güçlü rakibe karşı oynadığı maçta kazandığı zafer, fedakarlık, cesaret ve mücadele ruhu için tebrik ederiz.” ifadelerine yer verdi.

“Katar’a bir adım kala” tabirini kullanan Pendarovski, ülkeye yaşattıkları sevinç için Milli Takıma teşekkürlerini iletti.

Başbakan Dimitar Kovaçevski ise “Sizler gerçek kahramanlarsınız, bu gece savaşın, arzunun, azmin ne demek olduğunu gösterdiniz! Çok çalışmanın ve çabanın sonucu olan ama her şeyden önce milli forma sevgisinin sonucu olan inanılmaz bir zafer. Antrenör Milevski’yi ve tüm takımı tebrik ediyoruz, bu akşamı asla unutmayacağız. Teşekkür ederiz! paylaşımında bulundu.

Read Previous

Kuzey Makedonya İtalya’yı devirdi

Read Next

K. Makedonya Cumhurbaşkanı’ndan C. Ronaldo’ya mesaj: sıradaki sensin