Devlet Bakanı Furkan Çako Washington’da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü

Devlet Bakanlı kabinesinden yapılan yazılı açıklamada, Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Furkan Çako’nun, ziyaret kapsamında başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın yanı sıra Amerika’da yaşayan Makedonyalı Türklerle de görüşme fırsatı bulduğu ifade ediliyor.

Devlet Bakanı Furkan Çako ABD’nin Marylan eyaletinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleşen Amerika Diyanet Merkezi Açılış töreninde yer aldı. Kalabalık sayıda katılımcının yer aldığı açılışta, Amerika’nın değişik bölgelerinde ve özellikle de Chicago bölgesinde yaşayan Makedonyalı Türkler de katıldı.

Yazılı açıklamada, ayrıca Devlet Bakanı Furkan Çako’nun, açılış programı kapsamında başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakani Mustafa Elitaş ile görüşme imkanı bulduğu belirtiliyor.

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Maryland’de yaptırılan; bahçesi, sosyo kültürel donatı alanlarıyla insanların yaşamlarına da hitap edecek olan merkezin bundan sonraki süreçte ABD’deki İslam anlayışına olumlu anlamda katkı sunmaya çalışacaktır.

Açılış programı kapsamında Maryland’daki Cami ile Diyanet Merkezini ziyaret eden Makedonyalı Türklerle de buluşan Bakan Çako, Amerika’da yaşayan Makedonyalı Türklerle yaptığı görüşmelerde, caminin açılmış olmasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını vurguladı.

Read Previous

U2’nun solisti Bono: Türkiye dünyaya ders verdi

Read Next

İnsan Yayınları’nın kurucusu İlhan Akıncı vefat etti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *