Devlet Bakanı Furkan Çako Samsun heyetini kabul etti

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Balkan Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Vekili İzzet Altuntaş, Samsun – Bafra Belediyesi Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun – Havza Belediyesi Belediye Başkanı Av. Murat İkiz ve Mali Müşavirlik Genel Sekreteri Zekeriya Yapıcı’dan oluşan heyet Devlet Bakanı Furkan Çako tarafından kabul edildi.

Görüşme esnasında 19 Mayıs Üniversitesi’nde Makedonyalı öğrencilerin eğitim görebilmeleri imkanları ele alındı ve bu konuda yapılabilecek olan işbirlikleri hakkında konuşuldu. Üniversite rektörü, Makedonya’lı öğrencilerin üniversitelerinde eğitim alabilmeleri için yardımcı olabileceklerini ifade etti.

Bunun yanında misafir belediye başkanları ile de, Makedonya’daki belediyelerle yapılabilecekleri ortak işbirliği projeleri hakkında görüşüldü.

Samsun heyeti ile ayrıca, bölgelerindeki işadamlarının Makedonya’da yatırım yapmaları için bakanlığımız ile ortaklaşa teşvik edici faaliyetlerin de yapılmasına karar verildi.

Görüşmede Türk Demokratik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gönül Bayraktar, Gençlik Kolları Başkanı Sait Aleivi ve TDP Üsküp Şube Başkanı Adem Bayram da yer aldı.

Kaynak: Devlet Bakanlığı

Read Previous

Sigal Prishtina Balkanların birincisi

Read Next

New York’ta Türk Şöleni düzenlendi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *