Devlet Bakanı Furkan Çako, Azerbaycan’nın Başkenti Bakü’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü

Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de düzenlenen, Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumuna katılarak Makedonya Cumhuriyetini temsil etti.

Turkiye ve İspanya inisiyatifiyle kurulan ve Birleşmiş Milletler himayesine alınan Medeniyetler İttifaki projesinin bu yıl 7.si düzenlenen Forumunun durağı Azerbaycan’ın Başkenti Baku oldu.

cako 5

Küresel Forum suresince açılış ve genel kurul katılan Bakan Çako Makedonya’yı temsil etti. Forum esnasında ayrıca birçok görüşme gerçekleştirdi.

Furkan Çako, forumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşme gerçekleştirdi.‎ Görüşmede Bakan Çako, Makedonya Türkleri ve güncel siyasi gelişmeler hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bilgilendirdi.

cako 4

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Devlet Bakanı Furkan Çako, Forum marjininde ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüşme gerçekleştirdi. Forum süresince ayrıca Türkiye’nin Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’yla da biraraya geldi.‎

cako 6

Forumu açılış seremonisinin ardından Devlet Bakanı Furkan Çako özel olarak Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de görüşerek Makedonyada’ki son siyasi gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulundu. ‎

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hırvatistan’da resmi törenle karşılandı

Read Next

Freedom House’un yıllık raporu: Basın özgürlüğü dibe vurdu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *