Deprem bölgesinde bulunan Makedonya vatandaşları ülkeye döndü

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’deki deprem anında bölgede bulunan Makedonya vatandaşlarının ülkeye döndüğünü açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, deprem anında “Erasmus Plus” projesi kapsamında bölgede bulunan 8 öğrenci ve bir öğretmenin sağlıklı bir şekilde bu sabah ülkeye döndüğü belirtildi.

Grubun tespit edildiği andan itibaren Ankara Büyükelçiliği’nden bir diplomatın görevlendirildiği kaydedilen açıklamada, “Diplomat ek bir araçla birlikte, grubun ülkeye gidene kadar geri çekilmesine yardımcı oldu. Yaralı olduğu tespit edilen iki kişinin ilk tıbbi rehabilitasyonlarının ardından grup önce Ankara’ya, ardından İstanbul’a gönderilerek barınma, ek tıbbi bakım ve dinlenme sağlandı.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “Muhtemel tehlikede olan veya yardıma ihtiyacı olan diğer vatandaşlarımız hakkında Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğumuza şu an için ulaşan yeni bir bilgi bulunmamaktadır. Temsilciliklerimiz, ihtiyaç halinde olası müdahaleler için açık tutulmaktadır.” denildi.

Read Previous

Gostivarlılar Türkiye’deki depremzedeler için yardım topluyor

Read Next

Dünyaca ünlü isimler, Türkiye’ye yardım çağrısı yaparak desteklerini sürdürüyor