Denkov: Bulgaristan’ı daha iyi hale getirecek sonuçlar için çalışmaya devam edeceğiz

Bulgaristan Başbakanı Nikolay Denkov, 2024 yılı için ilk hükümet toplantısının başlamasından önce basına yaptığı açıklamada, “Hükümet olarak gelirleri arttırmak, eşitsizliği azaltmak, yatırımcıları çekmek ve insanların konforu, yaşam kalitesi ve iş koşullarının bağlı olduğu tüm devlet sistemlerini iyileştirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bulgaristan’ı daha iyi hale getirecek sonuçlar için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Başbakan, hükümetin yoğun çalışmalarının sonuçlarını herkesin günlük yaşamında hissetmesi için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi.  Denkov “Doğru yoldayız. İnsanların bunu anlamaya başladığına inanıyorum,” dedi.

Başbakan, Maliye Bakanlığı’nın ön verilerinin 2023 yılı bütçe açığının %2.2 olacağını gösterdiğine dikkat çekti. Denkov, “Bu, bütçede öngörülen %3’ün neredeyse bir puan altında ve kamuoyunun aylardır korktuğu %6 ila %7’nin üç kat altında. Maliye Bakanı ve ekibini tebrik ediyorum!” dedi.

Elde edilen daha iyi bütçe açığı, hükümetin 2024 bütçesinde halihazırda planlanan belediye projelerine 1,2 milyar leva daha tahsis etmesini sağlıyor.

Denkov, “Bunlar, ilgili belediyede herkesin hissedebileceği fonlardır” dedi.Kaynak: Kırcaalihaber

Read Previous

Yunanistan’da 2023 yılında yaşanan iklim olayları raporlandı

Read Next

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Filistin Kızılayına ait merkezi hedef alan saldırıları kınadı