Davutoğlu ile Merkel bir araya geldi

Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu ile Almanya Başbakanı Angela Merkel, Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde bir araya geldi.

Almanya Başbakanı Merkel, Türkiye saati ile 13.00’te Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’ne geldi. Merkel’i ofisin girişinde Başbakan Davutoğlu karşıladı.

Burada bir süre sohbet eden Davutoğlu ile Merkel, birlikte fotoğraf çektirdi.

Merkel, görüşmenin başında Davutoğlu’na, “Atatürk, hayatını burada mı kaybetti?” sorusunu yöneltti. Davutoğlu da Merkel’e, “Atatürk, Dolmabahçe Sarayı’nda hayatını kaybetti fakat burası sarayın başka bir bölümü. Biz burayı, sizin gibi önemli konukları ağırladığımız Başbakanlık Ofisi olarak kullanıyoruz” yanıtını verdi.

Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık bir saat 15 dakika sürdü.

Görüşmenin ardından Davutoğlu ve Merkel, ofisin bahçesinde ve sahil bölümünde gezinti yaptı. Başbakan Davutoğlu, Alman mevkidaşına İstanbul ve tarihi yarımadayı anlattı. Bu sırada Boğazdan geçen Şehir Hatları vapurları, Davutoğlu ve Merkel’i siren çalarak selamladı.

Davutoğlu ve Merkel, ikili görüşmenin ardından heyetler arası çalışma yemeğine geçti.

Bu arada, Merkel’in aracının bulunduğu konvoy, havalimanından Dolmabahçe’ye gelirken Haliç Köprüsü’nde meydana gelen hasarlı bir trafik kazası nedeniyle bir süre beklemek zorunda kaldı. Merkel’in konvoyundaki araçların güzergahtaki trafik ışıklarına da riayet ettiği gözlendi.

Kaynak AA / Muhabir: Çiğdem Pala-Filiz Kınık-Meltem Uzun

Read Previous

Ahmet Davutoğlu: “Makedonya’da yaşayan Türklerin su sorununu çözdük.”

Read Next

Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile ‘fasıllar’ ve ‘mültecileri’ görüştü

2 Comments

  • I have been looking for articles on these topics for a long time. baccarat online I don’t know how grateful you are for posting on this topic. Thank you for the numerous articles on this site, I will subscribe to those links in my bookmarks and visit them often. Have a nice day

  • I’m writing on this topic these days, baccaratsite, but I have stopped writing because there is no reference material. Then I accidentally found your article. I can refer to a variety of materials, so I think the work I was preparing will work! Thank you for your efforts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *