Danela Arsovska Kasım’da 100’ün üzerinde belediye başkanına ev sahipliği yapacak

Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı Danela Arsovska, Kasım ayında dünyanın farklı yerlerinden 100’ün üzerinde belediye başkanına ev sahipliği yapacak.

Bu yılın kasım ayında Üsküp Büyükşehir Belediye Başkanı Danela Arsovska, 2023 yılında ülkede düzenlenecek Küresel Belediye Başkanları Parlamentosu Yıllık Zirvesi kapsamında dünyanın dört bir yanından 100’ün üzerinde belediye başkanını ağırlayacak.

ABD ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan Arsovska, ABD Dışişleri Bakanlığı Şehir ve Eyalet Diplomasisi Özel Temsilcisi Büyükelçi Nina Khachigian ile Washington’da yenilikçi çözümler, yatırımlar ve uluslararası deneyim alışverişi konusunda işbirliği konularında harika bir toplantı gerçekleştirdiğini söyledi.

Üsküp Belediye Başkanı ve küresel belediye başkanları ağının liderliğinin bir parçası olarak Üsküp’ün Kasım ayında ABD, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika’dan 100’ün üzerinde belediye başkanını bir platform olarak ağırlayacak olmasından gurur duyduğunu kaydeden Arsovska, “Özellikle tüm vatandaşların bakımı, kapsayıcılık, sürdürülebilirlik ve altyapı konularında iş birliği yoluyla, karşılaştığımız zorlukların üstesinden gelmek için ortak projeler başlatacağız.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Slovenya, Hırvatistan ve Macaristan ile sınırındaki kontrolleri yeniden uygulamaya koydu

Read Next

İsrail’in yakıt girişini engellediği Gazze’deki hastanelerde 130 bebek ölüm tehdidi altında