Cumhurbaşkanı Pendarovski’den yeni yıl mesajı

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, yeni yıl münasebetiyle bir mesaj paylaştı.

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Yeni Yıl tatili münasebetiyle Kuzey Makedonya Cumhuriyeti vatandaşlarına tebrik mesajı gönderdi.

Cumhurbaşkanı Pendarovski tebrik mesajında, “Sevinç ve kutlama için pek fazla sebebimizin olmadığı zorlu bir yılı daha geride bıraktık. Küresel krizler, kronik olarak mevcut iç sorunlarımızla birlikte, kalkınmadan çok hafifletme üzerine düşünmeye katkıda bulundu. Çevremizdeki etkilerini görüyoruz: vatandaşlar arasında ilgisizlik, güvensizlik ve hayal kırıklığı.” ifadelerini kullandı.

Tarih boyunca çok daha zor dönemlerden geçildiğini ve inanç ve umudun kaybedilmediğini anımsatan Pendarovski “Hayata anlam veren değerlere dönmemiz gerekiyor. Yeni yılda hem birey hem de toplum olarak daha iyi, daha birlik, daha hoşgörülü olalım. Yıllardır bizi engelleyen yanlış anlaşılmaları aşalım. Maddi menfaat yarışı yerine iyiliği ön planda tutalım, birbirimize yardım edelim, insancıl ve asil bir toplum inşa edelim.” diye konuştu.

2024 yılında her şeyden önce sağlığın bizlere hizmet etmesini dileyen Pendarovski, “Etnik, siyasi, dini, cinsiyet ya da herhangi bir aidiyetten bağımsız olarak hepimiz aynı gökyüzü altında yaşıyoruz, aynı havayı soluyoruz, iyiyi ve kötüyü birlikte paylaşıyoruz. Ve ortak çabalarla küçük ama güzel vatanımıza refah getirebiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

“2023 hedefleri başlangıçtı, asıl çıkışımızı Türkiye Yüzyılı ile 2024’le birlikte başlatıyoruz”

Read Next

Kuzey Makedonya 21 Aralık Türkçe Eğitim Bayramı Ardından Yazı Eylemi Üzerine Değiniler