Cumhurbaşkanı Pendarovski, dini liderlerle görüştü

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, ülkedeki dini liderlerle bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, bugün Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Anayasasında adı geçen dini toplulukların liderlerini ve temsilcilerini kabul etti.

Görüşmeye Makedon Ortodoks Kilisesi – Ohri Başpiskoposu Stefan Veljanovski, İslam Dini Birliği Başkanı Hafız Şakir Fetahu ve Dini Topluluklar ve Gruplarla İlişkiler Komisyonu Başkanı Darijan Sotirovski’nin yanı sıra diğer temsilciler katıldı.

Görüşmede Ramazan ve Paskalya gibi yaklaşan dini günlerde Kovid-19 salgını nedeniyle ülkedeki dini yerlerde dikkat edilmesi gereken şartlar ele alındı.

Cumhurbaşkanı Pendarovski, dini toplulukların liderlerinin hem devletin refahı ve ilerlemesi için önemli bir ön koşul olan bir arada yaşamayı teşvik etmedeki önemine hem de Kovid-19 salgını sırasındaki eylemlerinin önemine işaret etti.

Cumhurbaşkanı Pendarovski, yaklaşan dini bayram kutlamaları sırasında tüm vatandaşları sorumlu ve vicdanlı davranmaya çağırdı.

Görüşmede, bir arada yaşamanın ve çeşitliliğe saygının Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin temel değerleri olduğu bir kez daha teyit edildi.

Read Previous

Başkent Üsküp’te 152 trafik cezası kesildi

Read Next

Türkiye sözünde durdu, Arnavutluk’ta 48 günde hastane inşa edildi