Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Twitter’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı etiketleyerek, “Türkiye’nin Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Türk halkına tebriklerimi iletiyorum. Bölgede istikrar ve refahın korunmasına yönelik ortak çabalarımızla NATO ittifakının desteklediği dostluğumuzu göstermeye devam edeceğiz.” mesajını paylaştı.

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Buyar Osmani de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Twitter’dan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu etiketleyerek yayımladığı video mesajla kutladı.

Osmani, “Sayın Bakanım, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla sizlere, diplomatik hizmetinize ve Türkiye’nin tüm vatandaşlarına tebriklerimi iletiyorum. İki ülke arasında, ülkelerimiz ve vatandaşlarımızın çıkarına doğru daha büyük dinamiklerle geliştirilebilecek uzun dostluk ve iş birliği geçmişi mevcut.” ifadelerini kullandı.

Sadece NATO müttefiki ve stratejik ortak olarak değil iki ülke arasında mükemmel ikili ilişkilerin bir göstergesi olarak da ekonomi, ticaret, yatırım, eğitim, kültür gibi alanlardaki iş birliğini daha da geliştirmek istediklerini vurgulayan Osmani, Türk firmalarının Kuzey Makedonya‘daki varlığına büyük önem verdiklerini kaydetti.

Osmani, mesajının sonunda Türkçe olarak “Cumhuriyet Bayramı’nızı tebrik ederim.” dedi.

Önceki Haber

K. Makedonya’da bir günde 4 bin 797 vatandaş aşı oldu

Sonraki Haber

Arnavutluk ve Kosovalı yetkililer, Cumhuriyetin 98’inci yılını kutladı