Cumhurbaşkanı Pendarovski, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Turkovic’i kabul etti

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Bisera Turkovic’i kabul etti.

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’ne çalışma ziyaretinde bulunan Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Bisera Turkovic’i bugün kabul etti.

Görüşmede muhataplar, iki ülke arasındaki iyi ikili ilişkileri teyit ettiler ve başta ekonomi olmak üzere karşılıklı çıkarların tüm alanlarında işbirliğini daha da derinleştirmeye hazır olduklarını ifade etti.

İki ülkenin Avrupa entegrasyonu, Avrupa Birliği’nin mevcut jeopolitik açıdan bölgedeki rolü hakkında görüş alışverişinde bulunuldu ve kilit reform süreçlerinin uygulanmasının önemine dikkat çekildi.

Cumhurbaşkanı Pendarovski, ülkemizin Bosna Hersek’in Avrupa özlemlerine verdiği desteği yineledi ve NATO üyelik sürecine ilişkin deneyimlerini paylaşmaya hazır olduğunu ifade ederek, her iki ülkenin Avrupa perspektifinin güçlü ve istikrarlı bir bölge inşa etme yönünde olduğunu sözlerine ekledi.

Read Previous

Büyükelçi Sakar’dan Kosova Cumhurbaşkanı Osmani’ye veda ziyareti

Read Next

25 yılda 140 bin kişi Karadağ’dan göç etti