Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, yolsuzluk ve suçla mücadele, sürdürülebilir kalkınma ve insan kaynaklarından sorumlu Başbakan Yardımcısı Ljupço Nikolovski’yi kabul etti.

Toplantıda Başbakan Yardımcısı Nikolovski, Cumhurbaşkanı Pendarovski’ye kabul edilen Yolsuzlukla Mücadele Planı tedbirleri hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Pendarovski tedbir sistemini memnuniyetle karşıladı ve bunların etkili bir şekilde önleme ve yolsuzlukla mücadeleyi mümkün kılacağı beklentisini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Pendarovski görüşme sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Suç ve yolsuzlukla mücadele, Avrupa entegrasyonu sürecinde, hukukun üstünlüğünün inşasında ve vatandaşların kurumlara güveninin kazanılmasında son derece önemlidir. Bu süreçte sonuç alabilmek için tam şeffaflık, uygun hukuki çözümler ve yaptırımlar ve tüm kurumların katkısı gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Pendarovski’nin, yeni Yolsuzlukla Mücadele Planı tedbirlerini yeterince desteklemeye hazır olduğu belirtildi.

Pendarovski, temel kurumsal değişikliklere paralel olarak, yolsuzlukla mücadelede önemli bir bölümün kamuoyunu bilinçlendirmek ve vatandaşları yolsuzluk vakalarını bildirmeye teşvik etmek olduğuna dikkat çekti.

Önceki Haber

Ülke genelindeki Bulaşıcı Hastalıklar Kliniklerinde 860 hasta tedavi ediliyor

Sonraki Haber

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç’in telefonları bin 572 kez dinlenmiş