Güvenlik Konseyi ile düzenlediği toplantıdan sonra Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, olağanüstü halin (OHAL) 14 gün daha devam ettirilme kararı alındığını açıkladı.

Yeni OHAL süresinin seçim tarihiyle ilgisi oldmadığını savunan Cumhurbaşkanı Pendarovski “Bu karar, pandemi etkilerini azaltmak için sosyo-ekonomik önlemleri uygulama ihtiyacından sebep alındı.” dedi.

Sağlık Bakanı Venko Filipçe’nin dün OHAL’in devam ettirilmesi için hükümete yaptığı öneri üzerine, bugün teknik hükümet Güvenlik Konseyi toplantısında Cumhurbaşkanı’ndan yeni 30 günlük OHAL’in ilan edilmesi talebinde bulundu.

Ancak Pendarovski, 30 Mayıs tarihine kadar sürecek olan 14 günlük OHAL kararını imzalamadan önce sadece iki kere değil üç kere bile düşündüğünü belirterek meclisin çalışmadığı dönemde kuralların yasal yollardan getirilmesi açısından OHAL’in devam ettirilmesinin önemini vurguladı.

Seçimlerin düzenlenmesiyle ilgili sorulara ise Pendarovski, seçim tarihi hakkında gelecek hafta düzenlenecek olan liderler toplantısında bu kounun tartıışılacağıni dile getirdi.

Önceki Haber

Balkan ülkeleri Kovid-19 önlemlerini kaldırmayı sürdürüyor

Sonraki Haber

İHH’dan Kosova’daki ihtiyaç sahiplerine ramazan yardımı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four + fifteen =