Cumhurbaşkanı İvanov’dan Ramazan Mesajı

Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, Ramazan ayının başlaması vesilesiyle Makedonya Müslümanlarına hitaben bir mesaj yayınladı.

Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, Makedonya İslami Dini Birliği Başkanına, Reis-ul-ulema Hacı Suleyman efendi Recepi ve Makedonya Cumhuriyeti’ndeki tüm Müslümanlara Ramazan başlangıcı vesilesiyle kutlama mesajı gönderdi.

Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov’un yayınladığı Ramazan mesajında, “İslam’da, Ramazan kutsal aydır, dua, iyilik, af, merhamet ve sevgi ayıdır. Ramazan ayı boyunca manevi yükseliş ve bedensel arınma kutlanır. Oruç günleri, her müminin, yüreğini cömertliğe ve insanlığa açması, fakirlere ve zayıflara yardım etmesi ve günahlarının bağışlanması için dua etmesi için bir fırsattır. Ramazanın karşılıklı yardım ve saygı için bir teşvik olmasına izin verin, çünkü sadece birlik olarak, farklılıklara saygı göstererek, Makedonya Cumhuriyeti’nin tüm vatandaşları için daha parlak bir gelecek inşa edebiliriz. Ramazanın maneviyatı içinde kolay oruçlar diliyorum” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

Read Previous

Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Husein Kavazoviç’ten Ramazan Mesajı

Read Next

Usta oyuncu Salahettin Bilal Üsküp’te anıldı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *