Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Eğer yanlış yaparsan çılgın Türkler yürür” sözleri, Yunan basınında

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e, “Şunu iyi bil. Yanlış yapmaya kalkarsan çılgın Türkler yürür” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri Yunan basınında yankılandı.

Esenyurt Eğitim Kampüsü Temel Atma Töreni’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Atina’yı vurmak gibi bir derdimiz yok. Yeter ki akıllı olun. Adaları silahlandırırsanız boş mu duracağız? Bak Miçotakis yine sağda solda konuşuyorsun. Şunu iyi bil. Eğer yanlış yapmaya kalkarsan çılgın Türkler yürür bunu bilesin. Ama akıllı durursan seninle işimiz yok” diyerek Yunanistan’ı uyardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri Yunan basınında kendisine geniş yer buldu. Proto Thema gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni bir meydan okumada bulunduğunu, adaların asker ve silahlardan arındırılması talebini yinelediğini ifade etti. Haberin içeriğinde ise, ” Yunanistan’a tehditler yağdırıyor. Hatta Kiryakos Miçotakis’e gönderme yapıyor. Bir kez daha Tayfun füzesi hakkında konuştu.” denildi.

CNN Yunanistan ise haberinde, “Erdoğan’dan Miçotakis’e: Yanlış bir şey yaparsan çılgın Türkler gelecek” başlığına yer verdi. Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Bak Miçotakis, gene sağda solda konuşuyorsun şunu iyi bil, eğer bir yanlış yapmaya kalkarsan çılgın Türkler yürür bu bilesin. Ama akıllı uslu durursan bizim seninle işimiz yok.” sözleri tehdit olarak yazıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine yer veren Kathimerini gazetesi de, “Erdoğan’dan yeni tehditler: Adaları askerleştirirseniz, hareketsiz mi kalacağız?” başlıklı haber paylaştı. Haberin ayrıntısında, “Erdoğan, Türk Tayfun füzesine işaret etti ve artık güçlü bir Türkiye olduğunu söyledi. Türkiye, Tayfun adlı füzeyi üretti. Miçotakis’e ‘Akıllıca davranırsan, seninle işimiz yok’ dedi” sözleri yer aldı.

Ethnos gazetesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’da katıldığı bir açılış töreninde Miçotakis’e ve Yunanistan’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Eğer yanlış yaparsan çılgın Türkler yürür’ sözleri, Yunan basınında yankılandı: Yeni meydan okumauyarılarda bulunduğuna dair haberi paylaştı.

Kaynak: milletgazetesi

Read Previous

Yunanistan, AB’den göç konusunda daha fazla mali yardım ve lojistik destek istedi 

Read Next

Yunanistan’a kaçarken yakalanan PKK şüphelisi tutuklandı