Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Üsküp’e selam

Seçimlerden zaferle ayrılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam Üsküp’e telekonferans ile bağlanacaktı. İstanbul’da Huber Köşkü’ndeki kutlamalarda bir çocuğun yaralanması sonucu iptal olan konuşmanın metni yayınlandı.

Seçimlerden zaferle ayrılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam Üsküp’e telekonferans ile bağlanacaktı. İstanbul’da Huber Köşkü’ndeki kutlamalarda bir çocuğun yaralanması sonucu iptal olan konuşmanın metni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Balkanlar danışmanı Sabri Demiri tarafından paylaşıldı.

Erdoğan Üsküplülere şu mesajı iletti:

“Sevgili Üsküplüler, Sevgili Evlad-ı Fatihan, Değerli kardeşlerim,
Hepinizi en kalbi duygularımla, muhabbetle, hasretle selamlıyorum. Ülkemizdeki Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmış olmamız sebebiyle gösterdiğiniz sevgi için, coşku için, kadirşinaslık için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bizim gönlümüzde İstanbul neyse, Bursa neyse, Ankara neyse, 81 vilayetimiz neyse, Üsküp de odur. Biz Üsküp’ü tarihimizden, medeniyetimizden, kültürümüzden zaten çok iyi biliyoruz.

Bununla birlikte biz Üsküp’ü, Yahya Kemal’in Bursa’ya benzeterek anlatışıyla daha çok sevdik. Biz sinemayı, tiyatroyu, edebiyatı, Üsküp kökenli sanatçılarımızla daha çok sevdik. Biz Üsküp’ü, Balkanlara her gidişimizde kalplerinden taşan bir sevgiyle bizi bağırlarına basan kardeşlerimizle daha çok sevdik. Biz Üsküp’ü sevmekten hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Biliyoruz ki, Üsküp de bizi sevmekten vazgeçmeyecek. Türkiye, bu seçimlerle adımını attığı yeni yönetim sistemiyle, sadece kendi içinde değil, gönül bağıyla bağlı olduğu coğrafyalarda da daha güçlü, daha etkin, daha vizyoner hareket etme imkanına kavuşmuştur.

Balkanların tamamıyla birlikte Üsküp’deki kardeşlerimizle de huzurlu ve müreffeh bir geleceğe, inşallah birlikte yol alacağız. Ülkemizde her fırsatta tekrar ettiğim bir ilkeyi, sizlere de tavsiye etmek istiyorum. BİR olacağız, İRİ olacağız, DİRİ olacağız, KARDEŞ olacağız, hep birlikte ÜSKÜP olacağız, hep birlikte BALKANLAR olacağız. Bir kez daha sevginiz ve desteğiniz için teşekkür ediyorum. Sizler vasıtasıyla Üsküp’teki, Makedonya’daki ve tüm Balkanlardaki kardeşlerimin her birine selamlarımı, sevgilerimi iletiyorum.

Kalın sağlıcakla…”

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim zaferi İsrail Meclisini karıştırdı

Read Next

MATTO’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *