Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Osmani’ye teşekkür mektubu

Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, Türkiye’deki deprem felaketi nedeniyle verilen yardım ve destek için Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan teşekkür mektubu aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mektubunda, “Kahramanmaraş’ta 10 ili doğrudan etkileyen ve yıkıcı bir güce sahip olan depremler için taziye mesajı göndererek kısa sürede acımızı paylaştığınız ve destek verdiğiniz için sizlere milletim ve şahsım adına teşekkür ederim. Ülkemiz için derin bir acı. Bu tür doğal afetlerde dost ülkelerin yanımızda olması bize dayanma gücü veriyor” ifadelerini kullandı.

Mektupta ayrıca, Kosova’nın yaptığı yardımın depremin sarsıcı etkileriyle mücadele eden halka büyük katkı sağladığı belirtilerek, “Bu zorlu kış günlerinde depremin sarsıcı etkileriyle mücadele eden halkımıza yardımlarınız büyük katkı sağladı.  Enkaz altında mahsur kalan insanların hayatlarını kurtarmak için arama kurtarma ekibinizin çabaları her zaman minnetle anılacaktır.” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubunda, “Bu vesileyle sizlerin sağlığı ve mutluluğu ile dost ve kardeş Kosova halkının esenliği ve refahı için en iyi dileklerimi tekrarlıyorum.” temennisine yer verildi.

Kosovaport

Read Previous

Kosova Uluslararası Maarif Okulları öğrencileri, uluslararası yarışmada madalya kazandı

Read Next

Müze Gerekli Mi?