Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AB Komisyonu’na Gazze tepkisi: Ateşkes çağrısı için daha ne kadar çocuk ölmesi lazım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AB Komisyonunun ateşkes çağrısı yapabilmesi için daha kaç çocuk ölmelidir? BMGK’nin harekete geçmesi için daha kaç ton bombanın Gazze’ye düşmesi gerekir?” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde, 8. Aile Şurası’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aile kutsal bir yapı ve bu kutlu yapıyı biz lekeleyemeyiz. Buna da müsaade etmeyiz, edemeyiz. Son dönemde aileyi hedef alan en büyük tehdit, küresel güç odaklarının teşvik ettiği cinsiyetsizleştirme politikalarıdır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Türkiye ve Türk milleti, küresel cinsiyetsizleştirme dayatmalarına kesinlikle boyun eğmeyecektir. Aile yapımızın dinamitlenmesine izin vermeyeceğiz.” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Gazze’ye yönelik devam eden saldırılarına ilişkin, şunları kaydetti:

“Gazze’ye yönelik saldırılar, kendini savunma sınırını çoktan aşmış, açık bir zulme, mezalime, katliama ve barbarlığa dönüşmüştür. İşin üzücü yanı, medeni geçinen gayrimedenilerin bu vahşeti sadece seyretmesidir. Avrupa Birliği Komisyonu dün çıkmış ‘Henüz ateşkes çağrısı yapamayız.’ diyor. Daha ne kadar insan ölmesi lazım, çocuk ölmesi lazım. Sizin hesabınız ne? Lafa gelince insan hak ve hürriyetleri konusunda ahkam kesenler, Gazzeli mazlumların hayat hakkını tam 19 gündür yok sayıyor. AB Komisyonunun ateşkes çağrısı yapabilmesi için daha kaç çocuk ölmelidir? BMGK’nin harekete geçmesi için daha kaç ton bombanın Gazze’ye düşmesi gerekir?” 

Türkiye’den Gazze’ye yapılan yardımlara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gazze’ye ulaştırılmak üzere Mısır’a gönderdiğimiz yardım malzemelerinin toplamı 200 tonu aşıyor.” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gözlerimizin önünde bir mezalime imza atılırken kimse bizden sükut etmemizi bekleyemez.” ifadelerini kullandı.

AA

Read Previous

Yunanistan’a kaçmaya çalışan 2 FETÖ şüphelisi tutuklandı

Read Next

Milli Savunma Bakanı Güler, Sırbistan Savunma Bakanı Vucevic ile görüştü