Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletime yeni bir seferberlik çağrısı yapıyorum

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde, “5 Bin Köye 5 Bin Orman Eylem Planı ve Türkiye Çınar Yılı / 2016 Projesi ile Dünya Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günlerini Kutlama Merasimi”ne katıldı.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Terör örgütlerinin, ülkemizi kendi kanlı gündemlerine hapsetme, milletimizi yılgınlığa sürüklemek amacıyla bu eylemleri gerçekleştirdiğini çok iyi biliyoruz. Onun için bir yandan acımızı yaşar terörle mücadelemizi kesintisiz bir şekilde sürdürürken, aynı zamanda hedeflerimizden kopmuyor, projelerimizi gerçekleştirmekten de asla geri durmuyoruz.” dedi.

“Devletimiz tüm imkanlarıyla terör örgütleriyle mücadele ediyor”

“Devletimiz, askeriyle polisiyle korucularıyla istihbaratıyla tüm imkanlarıyla terör örgütleriyle ve arkalarındaki güçlerle mücadele ediyor.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terörün yeni yöntemlerine karşı biz de yeni mücadele yöntemleri geliştirerek kısa sürede neticeye ulaşacağımıza inanıyorum. Yeter ki milletimiz, sizler, birliğinizi, beraberliğinizi, dayanışmanızı güçlü tutun, bundan taviz vermeyin. Terörün en büyük panzehiri işte budur.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri Batı bize dayattığı için değil, milletimiz bunlara layık olduğu için savunuyoruz, hayata geçiriyoruz, yaşatıyoruz.” dedi.

“Yeni bir seferberlik çağrısı yapıyorum”

Erdoğan, “Buradan tüm milletime bir çağrıda bulunuyorum.” diyerek, şunları kaydetti:

“Teröre karşı, terör örgütlerine karşı, bu örgütler vasıtasıyla ülkemizi terbiye etmeye çalışanlara karşı, Malazgirt ruhuyla, İznik’te kurulup Konya’da zirveye çıkan Anadolu Selçuklu ruhuyla, o heyecanla Söğüt’te dikilip 24 milyon kilometrekareyi kaplayan o ulu Osmanlı çınarının azametiyle Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nın azmiyle yeni bir seferberlik çağrısı yapıyorum.”

“Demokrasi, insan hakları, özgürlükler konusundaki güçlü duruşumuz sürecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Demokrasi, insan hakları, özgürlükler konusundaki güçlü duruşumuzu, teröre rağmen, terör örgütlerinin provakasyonlarına rağmen elbette devam ettireceğiz.” ifadelerini kullanarak, şunları kaydetti:

“Şundan herkes emin olsun biz demokrasiyle değil terörle, özgürlükle değil teröristlerle, insan haklarıyla değil terör eylemleriyle mücadele ediyoruz. Buna karşılık, Batı’nın en son olarak mülteciler ve terör örgütleri karşısındaki ilkesiz tutumu başta olmak üzere, bu konuda nasıl sınıfta kaldığını da gayet iyi biliyoruz.”

“Cumhuriyet tarihinin en büyük milli ağaçlandırma seferberliğini sürdürüyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyet tarihinin en büyük milli ağaçlandırma seferberliğini başarıyla sürdürüyoruz.” diyerek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Buna rağmen bir takım çevreler ısrarla bizi ağaç düşmanlığıyla, yeşil düşmanlığıyla itham edebiliyorlar. Dün İstanbul Gezi Parkı’nda, Ankara ODTÜ alanında ağaç bahanesiyle kaos başlatmak istemişlerdi, bugün Artvin’de, başka yerlerde aynı niyetle uğraşmaya devam ediyorlar. Halbuki ağaçlandırma alanında Türkiye’nin elde ettiği başarı ortadadır. Dünyanın takdirini kazanan bu çalışmalar, maalesef bizdeki gönülleri mühürlenmiş bazı çevrelerce görülmek istenmiyor.”

“Bunlar milletin hayat damarlarını kesmek için çalışıyorlar”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu bölücü terör örgütü var ya şu Ilısu Barajı’nı engellemek için bugüne kadar neler yaptı neler. Bunlar böyle. Bunların benim Kürt kardeşlerimi sevmek diye derdi yok. Bunların milliyetperver olmak, vatansever olmak diye bir derdi yok. Bunlar milletin hayat damarlarını kesmek için çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.

“Şehirlerimizin 2040, 2050 hatta 2070’li yıllara kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyaçlarını planladık.” diyen Erdoğan, “İşletmeye aldığımız 98 proje, 41 milyon vatandaşımıza içme suyu temin etti. İnşaatları devam eden 42 proje tamamlandığında 22 milyon kişiye daha ilave içme suyu sağlanmış olacak.” şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

Read Previous

Bosna kasabının adı öğrenci yurduna verildi

Read Next

Cumhurbaşkanı İvanov: “Çatışmalar olduğu sürece Makedonya sığınmacı krizine maruz kalacak”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *