Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu ülke daima mazlumların sığınağı olmaya devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dün Irak’tan, Suriye’den, Afganistan’dan gelmişlerdi. Bugün Ukrayna’dan geliyorlar, bu ülke daima mazlumların sığınağı olmaya devam edecek.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Uluslararası İyilik Ödülleri” programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Diyarbakır annelerinin ‘Evlatlarımızı geri istiyoruz’ haykırışı, teröre ve bölücü örgütün uzantılarına vurulmuş en ağır darbelerden biridir.” dedi.

Erdoğan, “Bir avuç cesur ana, on yıllardır benim Kürt kardeşlerimin sırtına kene gibi yapışan, kanını sülük gibi emen zalimlere ‘Artık yeter’ diyerek ihtar verdi.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Diyarbakır’a gidip ittifak ortaklarından ürktükleri için anaların kapısını çalmaktan korkan hatta cesur anneleri tehdit eden siyasetçi müsveddelerini gördük.” diye konuştu.

Erdoğan, “Dün Irak’tan, Suriye’den, Afganistan’dan gelmişlerdi. Bugün Ukrayna’dan geliyorlar, bu ülke daima mazlumların sığınağı olmaya devam edecek.” dedi.

AA

Read Previous

ABD’ye gitmek üzere 150 Afgan mülteci Kosova’dan ayrıldı

Read Next

Bosna Hersek’teki göç krizi IUS’ta tartışıldı