Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupalı Türklerle Saraybosna’da Buluşacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İzmir 6. Olağan İl Kongresi sonrası İzmir Atatürk Stadı’nda vatandaşlara hitap etti. ( Murat Kula – Anadolu Ajansı )

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da 20 Mayıs’ta düzenlenecek Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılacak.

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da 20 Mayıs’ta düzenlenecek Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılacak. Saraybosna’daki toplantıya Makedonya’dan otobüsler kaldırılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleşecek Genel Kurul Toplantısı 20 Mayıs’ta 12 bin oturma kapasitesi bulunun J.A.Samaranch Olimpic Hall Zetra’da yapılacak.

2004 yılında kurulan ve o tarihten itibaren Avrupa Türklere ve Avrupa’da lobi faaliyetlerinde bulunarak ülkeler arasında köprü vazifesi gören Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin 6. Olan Genel Kurul toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir araya getirerek tarihi bir buluşmaya ev sahipliği yapacak.

Öte yandan UETD Makedonya temsilciliği tarafından yapılan açıklamada “TC Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 24 Haziran seçimlerinin en büyük yurtdışı mitingi ve UETD kongresine katılmak üzere tüm Makedonya halkını Saraybosna’ya davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

 

Kaynak: İHA

Read Previous

“Yahya Kemal Koleji bizim muhatabımız olamaz”

Read Next

Makedonya’da “27. Uluslararası Hıdırellez Bahar Şenlikleri” başladı

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *