Cumhurbaşkanı Davkova, Azerbaycan Büyükelçisi Kamil Khasiyev’i kabul etti

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Gordana Silyanovska Davkova bugün Azerbaycan Cumhuriyeti’nin büyükelçisi Kamil Khasiyev’i kabul etti.

Toplantıda, her iki ülkeyi de ilgilendiren çeşitli alanlarda ikili ilişkilerin derinleştirilmesi ve geliştirilmesi ele alındı.

Bu bağlamda Cumhurbaşkanı Silyanovska Davkova, diğer işbirliği biçimlerine ek olarak, iki ülke arasındaki üst düzey ziyaretlerin ikili ilişkilerin ve siyasi diyaloğun yoğunlaşmasına katkıda bulunabileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Siljanovska Davkova, her iki ülkenin de zengin bir kültürel mirasa ve turizm alanında sağlam sonuçlar elde edilebilecek uzun bir geçmişe sahip olduğunu vurguladı.

Bu alandaki iş birliğini güçlendirerek ve turizm potansiyelimizi göstererek turizm alışverişinin ve karşılıklı anlayışın artmasının önünün açılabileceğini sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı ayrıca, enerji tedarik kaynaklarının çeşitlendirilmesine olan ilgimizi akılda tutarak, iki ülke arasındaki ekonomik işbirliğinin özellikle enerji alanında yoğunlaştırılmasına olan ilgimizi de ifade etti.

Read Previous

Dışişleri: Türkiye-Avusturya maçında Demiral’ın kullandığı sembole yönelik siyasi amaçlı tepkileri kınıyoruz

Read Next

BDİ: “Değişim” Arnavutları Sağlık Fonu yönetiminden de uzaklaştırdı