Cumhurbaşkanı Davkova, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası temsilcisi Türkmenoğlu’nu kabul etti

Cumhurbaşkanı Gordana Siljanovska Davkova, bugün Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Kuzey Makedonya temsilcisi Fatih Türkmenoğlu’nu kabul etti.

Görüşmede, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile önceki iş birliği tartışıldı ve Cumhurbaşkanı Siljanovska Davkova, bankanın en önemli ve en büyük yatırımcılarından biri olan EBRD’ye son otuz yıldaki destek ve ortaklık için teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Davkova, EBRD’nin ulaştırma altyapısı, çevre için belediye altyapısı, enerji ve gazlaştırma gibi önemli projeler aracılığıyla son derece önemli alanlardaki destek faaliyetleriyle, bölgesel entegrasyonun güçlendirilmesine ve Makedonya’nın Avrupa entegrasyon sürecinin ilerlemesine katkıda bulunacağını vurguladı.

Siljanovska Davkova, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile özellikle genel ekonomik ve sosyal kalkınmanın önemli bir segmenti olan altyapı alanında ve aynı zamanda yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım ve enerji verimliliğine yatırım yapma fırsatları konusunda iş birliğinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Davkova, ekonomi politikalarındaki yetkileri dahilinde, ekonomik diplomasi ve EBRD gibi uluslararası kurumlarla ortaklıklar yoluyla Makedonya’nın çıkarlarını desteklemeye kararlı olacağını belirtti.

Read Previous

Edirne’de, Bulgaristan’a çıkış yapacak tırda 2 düzensiz göçmen yakalandı

Read Next

Bulgaristan, Romanya ve Türkiye, ortak mayın operasyonu düzenleyecek