Cumhurbaşkanı adayları Pendarovski ve Davkova kısa süre içinde 10 biner imza topladı

Kuzey Makedonya’da cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken iktidar ve ana muhalefet partilerinin cumhurbaşkanı adayları saatler içinde gerekli 10 biner imzayı tamamladı.

İktidardaki Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği’nin (SDSM) cumhurbaşkanı adayı Stevo Pendarovski, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Rekor bir sürede, beş saatten kısa bir sürede, Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski’nin ikinci dönemine adaylığını desteklemek için 10.000 vatandaşın imzası toplandı.” denildi.

İmza toplama çalışmaları 3 Mart sabahı saat 08.00’de tüm ülke genelinde başladığı kaydedilen açıklamada, “Beş saatten kısa bir sürede, cumhurbaşkanı adaylığını desteklemek için ihtiyaç duyulan vatandaşlardan 10.000 imza toplandı.” ifadelerine yer verildi.

Destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür eden Pendarovski, “Önümüzdeki saat ve günlerde imza toplamaya devam edeceğiz.” dedi.

– Davkova: Desteğiniz için çok teşekkürler

Ana muhalefet partisi VMRO DPMNE’nin cumhurbaşkanı adayı Gordana Silyanovska Davkova da topladığı 10 bin imzanın ardından videolu paylaşımda bulunarak vatandaşlara teşekkürlerini iletti.

Davkova, “Desteğiniz için çok teşekkürler! Bunun bir insani ve sivil meydan okuma meselesi olduğunu düşünüyorum, ancak daha da büyük değişikliklerin önümüzde olduğuna dair daha fazla umut var.” değerlendirmesinde bulundu.

Kısa sürede toplanan imzaların derin reformların bir işareti olduğunu düşündüğünü kaydeden Davkova, “Bu milletin bu tür yönetimleri hak etmediği bir kez daha ispatlanmıştır. Halk meşrulaştırır, halk gayrimeşrulaştırır. Teşhis için kendisine sonsuz minnettarım. Sözün önce geldiğine inanıyorum ve muhtemelen onlar da benim söylediklerimi yapacağıma inanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

İsrail, Eurovision için reddedilen şarkısının ismini ve sözlerini değiştirdi

Read Next

Yücel Şehitleri İstanbul’da anıldı