Kuzey Makedonya Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Yagoda Şahpaska, “Türk Kızılayın yardımları Türkiye ile dostane ilişkilerin kanıtıdır.” dedi.

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Yagoda Şahpaska, Bakan Yardımcısı Enver Hüseyin, Müsteşar Resmi Eyüpi ve Kızılhaç Genel Sekreteri Sait Saiti, Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahpaska, Türkiye ve Kuzey Makedonya’nın birçok alanda iş birliği yapan iki dost ülke olduğunu söyledi.

Şahpaska, “En savunmasız vatandaş kategorilerini önemseyen bir bakanlık olarak bizim için insani yardım kuruluşlarıyla işbirliği özellikle önemlidir, çünkü her türlü yardım ve destek memnuniyetle karşılanmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Kuzey Makedonya’nın en eski insani yardım örgütü Kızılhaç ile özellikle salgın sırasındaki iş birliğinin önemine dikkati çeken

Ülkemizin en eski insani yardım örgütü olan Makedonya Kızılhaçı ile işbirliğine, özellikle pandemi sırasında ve genel olarak tüm geçmiş yıllarda önemli olduğuna dikkat çeken Şahpaska, Türk Kızılayı ile bugünkü 100 tekerlekli sandalye, 25 işitme cihazı ve hijyen malzemeleri içeren paketlerin bağışlanmasıyla sonuçlanan mükemmel iş birliğini özellikle vurguladı.

Türk Kızılay Genel Müdürü Altan da Kuzey Makedonya Kızılhaçı ile mükemmel iş birliğine sahip olduklarını ve bunun gelecekte daha da derinleşeceğine inandığını söyledi.

Bakan Yardımcısı Hüseyin ise bugün Kuzey Makedonya Sosyal politikalar Bakanlığı ve Kuzey Makedonya Kızılhaç işbirliğinde Radovişte yaşayan özel ihtiyaç sahibi kişilere bahse geçen konu malzemelerin dağıtımı sağlanacağını bildirdi.

Türk Kızılay tarafından Kuzey Makedonya’ya özel ihtiyaç sahibi kişiler için tekerlekli sandalye, işitme cihazları ve hijyen paketleri teslim edidi.

Önceki Haber

Bosna Hersek’in kriz çıkaran karmaşık siyasi yapısı

Sonraki Haber

Haradinaj: Cumhurbaşkanı adayı Vjosa Osmani’yi desteklemeyeceğiz