“Çözüme ulaşmak istiyorsak anayasal ismin değiştirilmesi gerekiyor”

Yunanistan Hükümeti sözcüsü Dimitris Sanakopulos, Makedonya-Yunanistan arasında devam eden isim sorunu müzakereleriyla ilgili “Anayasal ismi değiştirmek anlaşmaya varmak için yasal yükümlülüklerden biridir” dedi.

Yunanistan’ın Alfa TV’nuna açıklamalarda bulunan hükümeti sözcüsü Dimitris Sanakopulos, “Anayasal ismi değiştirmek anlaşmaya varmak için yasal yükümlülüklerden biridir” dedi. İki ülke parlamentolarından geçmeksizin uluslarası anlaşma imzalanması yönünde Yunanistan taarafının bir B planı olup olmadığına yönelik soruya Sanakopulos, “her iki taraf için özel yükümlülükler içeren uluslararası bir anlaşma olmaksızın çözüme kavuşturulabilecek uluslararası bir mesele yoktur” yanıtını verdi.

Yunanistan Hükümeti sözcüsü Dimitris Sanakopulos, Atina’nın sadece isim değişikliği için mi Anaaysa değişikliğini istediği yoksa anayasdaki belirli maddelerin de mi değişmesini talep ettiği sorusuna ilişkin ise, farklı yasal yorumların olduğunu ve bunun siyasi ve yasal düzeyde yapılan bir tartışma olduğunu söyledi.

 

 

MİA

 

Read Previous

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ruhani bir araya geldi

Read Next

Kosova, otoyolları ücretlendirmeye hazırlanıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *