Çiçakovski: Seçmen Listesi 24 Nisan’a Kadar Tamamen Gözden Geçirilemez

Devlet Seçim Komisyonu Başkanı Aleksandar Çiçakovski bugün siyasi partilere ulaştırdığı belgede, 24 Nisan tarihinde teknik olarak seçimlerin düzenlenebileceğini ancak seçmen listelerinin tamamen gözden geçirilmesinin yapılamayacağını söyledi.

Aleksandar Çiçakovski, “24 Nisan’da seçimler düzenlenebilir mi sorusuna benim cevabım şöyle. Teknik olarak seçimler düzenlenebilir, ancak seçmen listesi tamamen gözden geçirilip yenilenmesi yapılamaz. Dolayısıyla herkesin güveneceği bir seçmen listesi hazırlanamaz” dedi.

Bugün siyasi parti temsilcilerine sunduğu belgede, Devlet seçim Komisyonu Başkanı Aleksandar Çiçakovski, seçim sürecinin tarihlerle sınırlandırılmayacağı vurgulanarak, güvenilir bir seçmen listesi için en az üç veya dört ay gerektiği” ifadeleri yer almaktadır.

Arabulucu Peter Van Heute ise tarihlere odaklanmak yerine inandırıcı seçim koşullarının oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Heute, “Açıkça tarihlere odaklanmamamız gerekiyor. Önemli olan güvenilir seçimlerin yapılması için koşulların yaratılması” dedi.

Read Previous

Elbasan’da, İstanbul’daki Terör Saldırısı Kurbanlarının Anısına Yürüyüş Düzenledi

Read Next

İsrail Gazze’de Çocuklara Yönelik İhlallerini Artırdı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *