Kuzey Makedonya’da 17 Ekim’de düzenlenecek yerel seçimler öncesinde, Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Çayır Belediyesi Meclis Üyesi (Listebaşı) adayı Halil Abdullah ve Türk Demokratik Partisi (TDP) Çayır Belediyesi Meclis Üyesi (Listebaşı) adayı Muhammed İmeri TIMEBALKAN Yerel Seçim Özel programına konuk oldu.

İki Türk aday Kuzey Makedonya’nın ve Avrupa’nın en yoğun belediyelerin başında gelen Çayır Belediyesi’nin sorunlarını ve bu sorunlara önerdikleri çözümleri anlattı.

– Abdullah: (Yeni Yol Derneği) Bunun mücadelesini vermek için bu yola başvurduk

TMBH Çayır Belediyesi Meclis Üyesi adayı Halil Abdullah, aday olmasında en büyük etkenin Yeni Yol Derneği’nin karşı karşıya kaldığı zorluklar olduğunu söyledi.

Yeni Yol Derneği’nin mekanıyla ilgili sorunlar olduğunu söyleyen Abdullah, “Şu anda o mekan farklı şahsiyetlere 2 ortağa verilmiştir. Biz bunun mücadelesini 3 yıldır sürdürüyoruz. Maalesef bugüne kadar bir başarı alamadık çünkü mekanımız eski olmasından dolayı ne bir çivi çakabiliyoruz ne de başka bişey yapabiliyoruz. O yüzden bunun mücadelesini vermek için biz aslında bu yola başvurduk ve en azından madem ki sözle olmuyorsa siyasetle bir şekilde mücadele edelim dedik. Biz bu meclise girme başarısını kazanırsak artık mecliste de bunu gündem haline getirmeyi kendimize borç biliyoruz.” diye konuştu.

Çayır Belediyesi’ndeki otopark sorununa değinen Abdullah, “Biz en azından Gazi Baba’daki park sorununun nasıl çözüleceğini projesini de bulduk. Eğer seçilirsem, Çayır Belediyesi’nde meclis üyesi olursam bunun da en azından bu 4 yıl içerisinde çözülebileceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

– İmeri: Seçildikten sonra problemleri yavaş yavaş çözmeye çalışacağız

TDP Meclis Üyesi adayı Muhammed İmeri de Çayır’da çocuk parklarının çoğaltılmasına yoğunlaşacaklarını söyledi.

Çayır’da bir tane park olduğunu ve bunun yeterli olmadığını kaydeden İmeri, “İnşallah seçilirsek burada bir baskı uygulamayı düşünüyoruz, daha fazla çocuk parkları olsun diye. Kütüphane ile ilgili bir uğraş olabilir çünkü gençlerimiz için lazım, gelecek için gerekli olan bir şey. İnşallah düşünüyorum ki seçildikten sonra problemleri yavaş yavaş çözmeye çalışacağız.” şeklinde konuştu.

İlk turda kimseyi desteklemeyeceklerini vurgulayan İmeri, “Türk Demokratik Partisi üyeleri kime oy vermek istiyorsa oy verebilir. İkinci turda duruma göre bakacağız inşallah.” dedi.

Youtube Linki:

Önceki Haber

Kosova’da uygulanan aşı miktarı 1 buçuk milyona yaklaştı

Sonraki Haber

Bulgaristan, yarım milyar levalık yeni bir borç aldı