Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Bujar Osmani ve Arnavutluk Dışişleri Bakanı Gent Cakaj ile baş başa görüştü. 

Çavuşoğlu, Antalya’da Belek Turizm Merkezi’ndeki bir otelde düzenlenen Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında, Osmani ve Cakaj ile bir araya geldi. 

Sosyal medya hesabından görüşmeyi değerlendiren Çavuşoğlu, Kuzey Makedonya yeni Dışişleri Bakanı Bujar Osmani’yi yeni görevi nedeniyle tebrik etti.

Çavuşoğlu, “Terörle mücadele&savunma başta olmak üzere işbirliğimizi her alanda daha da geliştireceğiz. Ticaret hacmimizi 1 milyar $’a çıkarmak için birlikte çalışacağız.” ifadelerine yer verdi.

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Osmani de sıcak ev sahipliğinden dolayı Çavuşoğlu’na teşekkürlerini sunarak, “Gerçek şu ki, uzun ve yakın bir dostluk geleneği geliştiriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, ülkemizin güçlü bir ekonomik ortağıdır ve bu doğrultuda işbirliğini derinleştirme fırsatları görüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal medya hesabından görüşmeyi değerlendiren Çavuşoğlu, Cakaj ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.

Çavuşoğlu, “Terörizmle mücadelede somut iş birliğinin önemini vurguladık. Arnavutluk’taki en büyük yatırımcı ülkeyiz. Savunma ve ekonomi dahil iş birliğimizi her alanda daha da ilerleteceğiz.” ifadesini kullandı.

Önceki Haber

Başkent Üsküp’te 353 trafik cezası kesildi

Sonraki Haber

Kuzey Makedonya ile Sırbistan Dışişleri Bakanları Antalya’da bir araya geldi