Çavuşoğlu, Hoxha’yı kutladı

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kosova Dışişleri Bakanı görevine seçilmesi münasebetiyle Enver Hoxhaj’ı kutladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni görevi nedeniyle Dışişleri Bakanı Hoxhaj’a gönderdiği kutlama mesajında, Kosova’nın dünya ülkeleri ailesinde hak ettiği yerinin güçlenmesi ne yönelik Bakan Hoxhaj’ın üstlendiği sorumluluklarını yerine getirmekte gösterdiği kararlılığı takdir etti.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , Kosova halkı ve bölgedeki istikrarın menfaatine olacak çok yönlü ve kalıcı çözüme ulaşılması için Bakan Hoxhaj’ın yönetimindeki dış siyasetin, bölgesel normalleşme çabalarına olduğu gibi Priştine ile Belgrad arasındaki diyalog sürecinin ileriye taşınmasına da karkıda buluanacağını değerlendirdi.

Kosova Dışişleri bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Avrupa ailesinin seçkin bir üyesi olarak parlak gelecek tönünde harcadığı çabalarda Türkiye2nin Kosova’yı desteklemeye devam edeceğini belirttiği kaydedildi.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

Partizanska bulvarında dehşet: İki kişi öldü

Read Next

Yeni Maliye Bakanı Kiril Minovski olacak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *