Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, yeni öğretim yılının fiziksel katılımla başlamasını istediklerini fakat 3 farklı senaryoya hazır olduklarını söyledi.

Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, Volkova’daki spor salonu okulu açılışında yeni eğitim öğretim yılına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Şu anda mevcut epidemiyolojik durumun iyi olduğunu ve eylül ayında da böyle olmasını umduklarını kaydeden Carovska, bakanlık olarak 3 farklı senaryoya da hazırlıklı olduklarını belirtti.

Carovska, “Birincisi okulların tamamen açılması ve fiziki mevcudiyetle öğretim. İkinci senaryo daha önce olduğu gibi karma eğitim. Birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar fiziksel katılımlı eğitim geri kalan sınıflar ise çevrimiçi eğitim. Üçüncü senaryo, gruplar halinde derslere katılmaktır, yani bir hafta bir grup fiziksel katılımlı ders dinlemesi ve sonraki hafta başka bir grubun fiziksel olarak derslere katılması.” değerlendirmesinde bulundu.

Her ihtimalin birçok farklı faktöre bağlı olacağının altını çizen Carovska, “Yeni öğretim yılına tamamen fiziksel mevcudiyetle başlamamızı istediğimi tekrar etmek istiyorum.” dedi.

Önceki Haber

MATTO yönetimi “Kuzey Makedonya Ticaret ve Yatırım Fırsatları”nı değerlendirdi

Sonraki Haber

Bunaltıcı sıcaklar devam ediyor