Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, hiçbir öğrencinin okullarda enfekte olmadığını söyledi.

Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, bugün ziyaret ettiği Aco Şopov İlköğretim Okulu ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada, “Okulda hiçbir öğrenci enfekte olmadı ve dahili bir bulaşma yok.” dedi.

Pozitif vakaların hangi okullarda olduğu konusunda yorum yapmak istemediğini ve epidemiyolojik servislerin sahada olduğunu ve harekete geçtiğini vurgulayan Carovska, “Son bir günde 14 pozitif vakamız olduğunu kamuoyunun bilmesi önemlidir. Bu, toplam öğrenci sayısının sadece yüzde 0,01’idir. Hangi okullar, hangi çocuklar veya hangi öğretmenler olduğunu yetkili servisler biliyor. Bir öğrenciyi veya okulu işaret etmek kimseye bir iyilik getirmeyecektir. Şu anda, ülkedeki 233.000’den fazla öğrenci, fiziksel varlığı olan derslere katılıyor. Enfekte kişilerin yüzdesinin önümüzdeki dönemde aynı kalmasını diliyorum.” diye konuştu.

Carovska, bakanlık, belediyeler ve okulların gerekirse modeli her an değiştirmeye hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Bakan, “Aco Şopov” okulunu ziyaretinin asıl amacının, yeni müfredatın birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar olan öğrencilere nasıl uygulandığını görmek olduğuna dikkat çekti.

Önceki Haber

Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına bırakılan 13 sığınmacı kurtarıldı

Sonraki Haber

Avrupa ülkeleri Kovid-19 ile ilgili zorlayıcı tedbirler uyguluyor