Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, eleştirel düşünen nesiller yetiştirmek için kapsamlı eğitim reformu yaptıklarını söyledi.

Liseli Öğrenciler Birliği tarafından birlik haftası ve dünya öğrenci günü vesilesiyle düzenlenen “Vatandaşların Çıktığı Eğitim” konulu panele katılan Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Eğitim Bakanlığı uzmanlarının yanı sıra öğretmenler akademisyenler ve stkların eğitim alanındaki reformlar hakkında çalışmalara başladığını kaydeden Carovska, şunları söyledi:

“İlköğretimde gelecek eğitim öğretim yılından itibaren yeni reformları eğitime uyarlamaya başlayacağımızı umuyorum. Bu konsept, modern dünya trendlerine uyarlanacak. Dijitalleşme için hızlı çalışıyoruz. Koronavirüs, kaçınılmaz olan ve kaçamadığımız bu süreçleri sadece hızlandırdı, tam tersine onları pandemiden sonraki dönemde öğretimde destek olarak kullanmaya devam edeceğiz.”

Carovska, modernizasyonun yanı sıra başka bir boyutun çalışıldığını ve bunun öğretim materyallerinde yıllardır ders kitaplarında yer alan klişelerin ortadan kaldırılması olduğunu açıkladı.

Önceki Haber

“Makedonya, dünyada yenidoğan ölümlerinde en büyük düşüşün görüldüğü ülkeler arasında”

Sonraki Haber

Türk-Bulgar turizm iş birliği sanal ortama taşındı