“Canım Sağ Oldukça Emrinizdeyim”

Türkiye Cumhuriyeti’nin tanınmış usta tiyatrocusu, aktörü, şairi ve yazarı Аhmet Yenilmez TimeBalkan’a konuştu.

1966’da Ordu’da doğan sanatçı, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. Üniversite yıllarında tiyatroyla ilgilenmeye başlayan Yenilmez birçok oyunda rol aldı. Deli Yürek, Ekmek Teknesi, Acı Hayat, Kurtlar Vadisi Pusu gibi dizilerde rol aldı. Ankara’da bulunan Ahmet Yenilmez Sanat Merkezi’nin kurucusudur.

Kendisi sanatçı kimliği ile olduğu gibi mütevazi kişiliğiyle de milyonların sevgilisi bir isim. Birçok sinema filmi ve dizilerde gördüğümüz dobra karakterlerden biri olan Yenilmez için Balkanlar ayrı bir önem taşıyor.

181220140328236881938_2

Kendilerine ülkemizle alakalı fikirlerini sorduk ve fotoğraf istedik. Özellikle tiyatro ile çok yoğun olduğu bu dönemde 24 saat geçmeden bize döndü.

“Benim kalbimde bulunduğunuz coğrafyanın yeri apayrı. Siz bizim vucudumuzun birer parçasısınız. Sınırların araya girmesiyle biz birbirimizden kopmuş değiliz. Aksine biz farklı yerlerde yaşayan aynı anne babanın evlatları gibiyiz.
Can Kardeşlerim Türk İslam şehri Üsküp! Ben kokan, anam kokulu, atam izli, atam emaneti, kurban olduğum vatanım! Dua yüklü selamlarımı yolluyorum, boğaz kokulu, Murat Hüdavendigar emaneti diyarlara. Sizden gelecek her şey bendeniz için şereftir unutmayın emi! Bu kardeşinizi sürekli şereflendirin. Makedonya’da yaşayan canımdan öte can kardeşlerim. İşlerinizde başarılar diler ve sizden dua beklerim. Allah’ım sizi korusun!
Canım sağ oldukça emrinizdeyim.”

Bu güzel ve samimi mesajlarından dolayı Ahmet Yenilmez’e teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

TIMEBALKAN

Read Previous

John Kerry 14 Şubat’ta Tiran’a Gidiyor

Read Next

Uzaydan Dünya Görüntüsü (Video)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *