Caferi: Hükümet tam kapasiteyle ve sorunsuz çalışıyor

Teknik Hükümet Başbakanı Talat Caferi, kompozisyonunda önerilen değişikliklere değinerek, Hükümetin tam, sorunsuz ve yetkileri çerçevesinde çalıştığını vurguladı.

Başbakan Talat Caferi, gündeme ilişkin konularla yaptığı açıklamada, “Hükümet tam olarak işliyor. Parçanın, yani Hükümet üyelerinin statüsünün Anayasanın öngördüğü usul ve yetkilere uygun olarak çözümlenmesine yönelik faaliyet ve tedbirler alınmıştır.” dedi.

Bugün hükümetin basın servisinden edinilen bilgiye göre Caferi, röportajda hükümet üyelerinin partiler adına ve parti üyeleri olarak yaptıkları açıklamalar hakkın da yorum yapamayacağını vurgulayarak, asıl odak noktasının Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti Başkanı olarak sahip olduğu yetkiler olduğunu söyledi.

Caferi, “Ben Hükümetin Başkanıyım ve Hükümetten sorumluyum. Hükümeti kanun, yönetmelik ve prosedürlere ve Hükümetin işleyişine uygun olarak yönetmeye özen gösteririm.” ifadelerini kullandı.

Muhalefetteki bakanlarla işbirliğinin nasıl olduğu sorulduğunda Başbakan Caferi, ilişkinin uygun ve meslektaşlar arası olduğunu, hangi taraftan geldiklerine bakılmaksızın tüm Hükümet üyelerinin aynı hak ve yükümlülüklere sahip olduğunu ve elbette ki olduğunu vurguladı.

Read Previous

Üsküp Havalimanı’nda 185 bin Norveç kronu ele geçirildi

Read Next

TİKA’dan K. Makedonya Mali Polis İdaresi’ne destek