Caferi: Fransız teklifinin ne zaman görüşüleceği pazartesi belli olabilir

Kuzey Makedonya Meclis Başkanı Talat Caferi, ülkenin Avrupa Birliği (AB) ile üyelik müzakerelerine başlamasına olanak sağlayacak ve Bulgaristan’ın vetosunu kaldıracak Fransız teklifinin Meclis’te ne zaman görüşüleceğinin pazartesi günü belli olabileceğini söyledi.

Meclis Başkanı Talat Caferi, MİA’ya yaptığı açıklamada, Meclis’te pazartesi günü yapılacak olağan koordinasyonda, teklifin içeriğine ilişkin bilgiler, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin Avrupa Birliği ile katılım müzakereleri için müzakere çerçevesi, tarafından önerilen Fransız teklif genel kurul toplantısının ne zaman yapılabileceği ele alınacak.

Meclis Başkanı Talat Caferi, söz konusu toplantıya Avrupa İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Boyan Mariciç’in hükümet temsilcisi olarak katılacağını söyledi.

Caferi, “Pazartesi günü hükümet temsilcisinin de katılacağı ve görüşeceğimiz bir koordinasyonumuz var. Bir değerlendirme yapılacaktır. Malzeme Parlamentoya ulaştı, ancak Bütçeyi yeniden dengeleme oturumu Pazartesi günü başlamalı.” diye konuştu.

Read Previous

Üsküp Yaz Okulu sona erdi

Read Next

Boşnak nine Orloviç, Ankara’da ziyaretlerde bulundu