Caferi: Anayasa değişikliği ve referandum duyuruları hakkında yorum yapmak için henüz çok erken

Kuzey Makedonya Meclis Başkanı Talat Caferi, Anayasa değişikliği ve ana muhalefet tarafından yapılan referandum duyuruları hakkında yorum yapmak için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Meclis Başkanı Talat Caferi bugün gazetecilerle yaptığı görüşmede, erken seçime hazırlanmadığını söylerken, muhalefete bunun için önceden hazırlık yapılması gerektiğini hatırlatarak, bu tür seçimlerden yüz gün önce teknik bir Hükümetin kurulması gerektiğini söyledi.

Caferi ayrıca, anayasa değişikliklerinin duyuruları ve Avrupa önerisiyle ilgili bir referandum hakkında yorum yapmanın erken olduğunu da belirterek, “Beyan edilecek malzeme yok. Meclis Başkanı, muhalefetin varsayımsal bir durum yarattıyor.” dedi.

Meclis’te yeterli çoğunluk sağlanamaması ve VMRO-DPMNE’nin aktif engellemesi ile ilgili konuşan Caferi, milletvekillerinin maaşlarını hak edip salonda olmaları, iktidar koalisyonundaki sorunların siyasi olarak çözülmesi gerektiğini belirtti.

Caferi, “Bu bir parti meselesi değil, birçok partinin konusu. Yürütme organındaki ilişkilerde siyasi anlaşmalar nedeniyle bir sorun varsa, orada çözmeleri gerekir. Siyasi anlaşmalarla ilgilenmiyorum. Biz buraya kanunları oylamaya geldik.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

Balkan şampiyonu Ağrılı milli atlet Ali Demir, yeni başarılar için yoğun çalışıyor

Read Next

Karacabey ile Sırbistan arasında kardeşlik köprüsü kuruldu